Mes ir toliau tiekiame savo vaistus diabetu ir kitomis sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms, saugome savo darbuotojų sveikatą ir imamės veiksmų, kad padėtume gydytojams ir slaugytojams kovoti su COVID‑19.

Pandemijos aplinkybėms keičiantis kils naujų klausimų ir nuogąstavimų, tad norime informuoti Jus apie mūsų vaistų tiekimą, duoti atsakymus juos vartojantiems žmonėms ir informuoti, kaip su mumis susisiekti.

Šiuo metu nekyla jokių tiekimo problemų. Esame gerai pasirengę tokioms situacijoms ir taikome saugojimo taisykles, užtikrinančias ilgalaikį pristatymą.

Tai svarbu, nes mes rūpinamės gyvybiškai svarbiais vaistais, nuo kurių pacientai visame pasaulyje priklauso kiekvieną dieną.

Mes žinome, kad sveikatos priežiūros institucijos ir vaistinės deda visas pastangas, kad užtikrintų gyvybiškai svarbių vaistų prieinamumą per COVID‑19 pandemiją, ir galime užtikrinti, kad mūsų turimos atsargos yra normalios. Toliau stebėdami situaciją pateiksime naujausią informaciją.

Jei Jūs ar Jūsų pažįstamas žmogus serga diabetu, nutukimu ar kita sunkia lėtine liga, neabejojame, kad Jums kyla nerimas. Kadangi daugelis mūsų yra raginami likti namuose, yra daug klausimų apie fizinę ir psichinę būklę.

Norime Jums pateikti naudingų patarimų ir pasiūlymų.

Diabetas ir COVID‑19

Nutukimas ir COVID‑19

Siekdami pasirūpinti savo darbuotojų sveikata ir sauga, mes laikomės vietinių sveikatos priežiūros institucijų rekomendacijų ir gairių. Kai kuriose šalyse ir bendruomenėse, kur infekcijos rizika vis dar didelė, prašome darbuotojų dirbti iš namų.

Tokiomis nepaprastomis darbo sąlygomis rūpinamės parama darbuotojams, kad jie liktų aktyvūs, ergonomiškai dirbtų iš namų ir prisitaikytų prie skaitmeninės darbo vietos.

Imamės priemonių, kad mūsų gamybos objektuose dirbantys darbuotojai būtų saugūs ir dirbdami galėtų laikytis rekomenduojamo atstumo.

Tęsiame visus jau pradėtus klinikinius tyrimus ir nesitikime, kad tie, kurie netrukus bus baigti, smarkiai vėluotų. Šiuo metu glaudžiai bendraujame su tyrėjais visame pasaulyje ir pasitikime jų sprendimu stabdyti bet kokį vykdomą įtraukimą į tyrimą ir sumažinti pacientų apsilankymų tyrimo centruose skaičių, kad jie sutaptų su įprastais sveikatos priežiūros vizitais.

Taip pat pastebėjome, kad tolesnis tyrimo stebėjimas tampa vis sudėtingesnis, ir dirbame su atitinkamais tyrimo centrais, tyrėjais ir institucijomis, kad rastume geriausius sprendimus šioje situacijoje. Naujų pacientų įtraukimas į vykstančius tyrimus yra sutrikdytas, bet palaipsniui reikalai gerėja. Tam tikrose šalyse jau dabar galima pradėti naujus tyrimus.

Bendrovė „Novo Nordisk“ remia sveikatos priežiūros institucijų pastangas paveiktose srityse keletu iniciatyvų, įskaitant aukojimą, dalijimąsi žaliavomis rankų dezinfekavimo priemonių gamybai ir mūsų laboratorijų paslaugų siūlymą COVID‑19 tyrimams.

Labai atidžiai stebime pasaulinę situaciją, kad užtikrintume, jog jai plėtojantis būtų galima imtis reikiamų veiksmų.

Žinome, kad kai kurių šalių sveikatos priežiūros institucijos ir vaistinės deda visas pastangas, kad užtikrintų, jog vaistai visada būtų prieinami tiems, kuriems jų reikia, tačiau galime užtikrinti, kad mūsų dabartinis atsargų lygis yra normalus.

Tai reiškia, kad gali būti ribojamas vaistų arba priemonių, kuriuos pacientas gali įsigyti vienu metu, skaičius. Svarbu gauti Jums reikiamus vaistus ar priemones pagal įprastus reikalavimus, kad visi sergantieji diabetu ir kitomis lėtinėmis ligomis turėtų prieigą prie jiems būtinų vaistų.

Mes glaudžiai bendraujame su savo partneriais, įskaitant sveikatos priežiūros institucijas ir vaistines, kad stebėtume jų atsargų lygį.

Padėtis nuolat kinta, tačiau šiuo metu nepatiriame jokių tiekimo sutrikimų. Esame gerai pasiruošę tokioms situacijoms ir atsargas organizuojame taip, kad užtikrintume ilgalaikį tiekimą. Tai svarbu, nes mūsų vaistai kiekvieną dieną reikalingi pacientams visame pasaulyje. 

Atliekant klinikinius tyrimus, bendrovės „Novo Nordisk“ prioritetai yra pacientų saugumas ir klinikinių tyrimų patikimumas. Tęsiame visus jau pradėtus klinikinius tyrimus ir nesitikime, kad tie, kurie netrukus bus baigti, smarkiai vėluotų.

Šiuo metu glaudžiai bendraujame su tyrėjais visame pasaulyje ir pasitikime jų sprendimu stabdyti bet kokį vykdomą įtraukimą į tyrimą ir sumažinti pacientų apsilankymų tyrimo centruose skaičių, kad jie sutaptų su įprastais sveikatos priežiūros vizitais.

Taip pat pastebėjome, kad tolesnis tyrimo stebėjimas tampa vis sudėtingesnis, ir dirbame su atitinkamais tyrimo centrais, tyrėjais ir institucijomis, kad rastume geriausius sprendimus šioje situacijoje. Atsižvelgiant į esamą sveikatos priežiūros sistemos darbo krūvį, naujų tyrimų nebus atliekama.

Siekdami pasirūpinti savo darbuotojų sveikata ir sauga, mes laikomės vietinių sveikatos apsaugos institucijų rekomendacijų, kad užtikrintume saugias darbo sąlygas. 

Rūpinamės, kad darbuotojai, kurie dirba nuotoliniu būdu, liktų aktyvūs, ergonomiškai dirbtų iš namų ir prisitaikytų prie skaitmeninės darbo vietos.

Imamės priemonių, kad mūsų gamybos objektuose dirbantys darbuotojai galėtų dirbti saugiai ir dirbdami galėtų laikytis rekomenduojamo atstumo. Būti biure arba gamykloje prašome tik tų darbuotojų, kuriems COVID‑19 nėra laikomas keliančiu pavojų sveikatai.

Jeigu turite klausimų ar nuogąstavimų dėl mūsų vaistų prieinamumo ar įsigijimo COVID‑19 pandemijos metu, kreipkitės į mūsų prekybos atstovą savo šalyje.

Spustelėkite čia ir peržiūrėkite mūsų prekybos atstovus visame pasaulyje

Pripažįstame pasaulinės COVID‑19 pandemijos poveikį žmonių gyvenimui visame pasaulyje ir nors diabetu ir (arba) nutukimu sergantiems žmonėms susirgimo COVID‑19 rizika nėra didesnė nei likusiems žmonėms, kai kuriems sergantiems diabetu, nutukimu ir panašiomis komplikacijomis, pvz., širdies ir kraujagyslių ligomis, COVID‑19 gali sukelti sunkesnius simptomus ir komplikacijas.

Šiuo metu nėra duomenų apie COVID‑19 infekcijos rizikos padidėjimą nutukusiems žmonėms. Turima informacija rodo, kad esant įprastam sezoniniam gripui, nutukusiems žmonėms, kurių KMI ≥ 40 kg/m2,  yra didesnė sunkių komplikacijų rizika. JAV ligų kontrolės centrai ir JK visuomenės sveikatos priežiūros institucija labai nutukusius žmones (KMI ≥ 40 kg/m2) priskiria padidėjusios sunkių COVID‑19 sukeltų komplikacijų rizikos grupei.

Jei diabetas gerai kontroliuojamas, COVID‐19 sukeltos sunkios ligos rizika yra maždaug tokia pati kaip ir bendros populiacijos.

Norėdami ir toliau padėti žmonėms, sergantiems diabetu ir nutukimu, papildomos informacijos ir paramos galite rasti mūsų pacientų palaikymo interneto svetainėse:

Diabetas: „Diabetes What’s Next®“

Nutukimas: „Truth About Weight®“

Rizika 1 ir 2 tipo diabetu sergantiems žmonėms yra panaši. 1 tipo cukriniu diabetu sergantiems žmonėms yra didesnė DKA (diabetinės ketoacidozės) rizika, jeigu jie yra užsikrėtę virusine infekcija.

Suprantame, kad pasaulinė  COVID‑19  pandemija veikia žmonių gyvenimą visame pasaulyje, įskaitant ir diabetu sergančius žmones. Diabetu sergantys žmonės turi turėti pasiruošę šiuos dalykus:

 • savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo kontaktinę informaciją,
 • pakankamą vaistų ir reikmenų kiekį gliukozės kiekiui kraujyje stebėti namuose,
 • pakankamas atsargas paprastų angliavandenių, tokių kaip gaivieji gėrimai, medus, uogienė, saldumynai ar ledinukai, kad galėtų palaikyti cukraus kiekį kraujyje, jei jis sumažėtų ir dėl ligos negalėtų valgyti,
 • gliukagono ir ketonų juostelių, jeigu glikemijos kontrolė yra prasta (didelis arba mažas gliukozės kiekis kraujyje).

Pacientai taip pat turėtų stebėti, ar nėra tokių įspėjamųjų požymių: sunkumo kvėpuoti ar dusulio, nuolatinio skausmo ar spaudimo krūtinėje, sumišimo ar nesugebėjimo susijaudinti, lūpų ar veido pamėlimo.

Jeigu kam nors, sergančiam diabetu, atsirastų arba būtų įtariami COVID‐19 simptomai, reikia laikytis vietinių valdžios institucijų rekomendacijų. Kai kuriose šalyse pacientams patariama nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos. Tačiau rekomenduojama nesikreipti tiesiai į ligoninę, kad jie neužkrėstų virusu kitų ir kad medicinos darbuotojai galėtų pasiruošti reikiamas priemones. 

Skambinkite į ligoninę / gydytojui ir pateikite šiuos duomenis:

 • simptomus,
 • gliukozės ir ketonų parametrus (jei yra),
 • skysčių suvartojimo duomenis.

Vadovaukitės savo diabeto priežiūros grupės rekomendacijomis dėl vaistų vartojimo. Vartokite pakankamai skysčių ir turėkite po ranka nesaldintų gėrimų; taip pat bandykite valgyti mažesnes porcijas, bet dažniau. 

Žmonėms, sergantiems diabetu, užsikrėtusiems šiuo virusu, ligos metu gali pablogėti glikemijos kontrolė. Pacientai turi vadovautis „ligos dienų gairėmis“, kad pagerintų savo diabeto dekompensaciją.

Visada laikykitės vietinių institucijų rekomendacijų. Amerikos diabeto asociacija (ADA) šiems pacientams siūlo šias priemones:

 • laikytis gydytojo (arba diabeto grupės) patarimų dėl vaistų nuo diabeto ir gliukozės kiekio kraujyje stebėjimo,
 • atkreipti dėmesį į hiperglikemijos požymius (pvz., gausesnio nei įprastai šlapinimosi, ypač naktį), didelį troškulį, galvos skausmus, nuovargį ir letargiją,
 • dažnai stebėti gliukozės kiekį kraujyje visą dieną ir naktį (paprastai kas 2–3 valandas),
 • vartoti pakankamai skysčių,
 • jei gliukozės kiekis kraujyje yra mažesnis nei 70 mg/dl (3,9 mmol/l) arba žemiau tikslinės ribos, suvalgyti 15 gramų paprastųjų angliavandenių, kuriuos lengva suvirškinti (pvz., medaus, uogienės, saldumynų, čiulpinuką, sulčių ar gaiviųjų gėrimų). Po 15 minučių reikia patikrinti gliukozės kiekį kraujyje ir įsitikinti, kad cukraus lygis pakilo.
 • Jeigu gliukozės kiekis kraujyje yra didesnis nei 240 mg/dl (13,3 mmol/l) du kartus iš eilės, reikia patikrinti ketonus. Jeigu ketonų lygis yra vidutinis arba aukštas (ir tuo atveju, jeigu nurodyta pranešti apie ypač mažą ir mažą ketonų lygį), nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
 • Gliukozės kiekio kraujyje savitikros testu patikrinkite, ar CGM jutikliai matuoja tiksliai, nes kai kuriuos paveikia acetaminofenas / paracetamolis.
 • Rankas reikia plauti, injekcijos / infuzijos ir piršto dūrio vietą reikia nuplauti muilu ir vandeniu arba spiritu.
 • Jei gliukozės kiekis kraujyje yra didesnis nei 250 mg/dl, o ketonų kiekis yra vidutinis arba didelis, apribokite savo aktyvumą.

Papildomos informacijos žr.  (čia) pateiktose CDC „Gripo ir ligos dienų gairėse“.

Mūsų įsipareigojimas pacientams ir bendruomenėms, kuriose dirbame, lieka nepakitęs, o per šį precedento neturintį laiką mūsų dėmesys skiriamas mūsų darbuotojų ir pacientų sveikatai apsaugoti.

Suprantame, kad pasaulinė COVID‑19 pandemija veikia žmonių gyvenimą visame pasaulyje, įskaitant ir nutukusius žmones.

Žmonės neturėtų nutraukti jokio jiems skiriamo gydymo (įskaitant vaistus nuo nutukimo) prieš tai nepasitarę su sveikatos priežiūros specialistu, vadovaudamiesi vietinių sveikatos priežiūros institucijų nurodymais.

Nutukę asmenys turėtų toliau užsiimti fizine veikla vadovaudamiesi vietinių sveikatos priežiūros institucijų nurodymais ir užtikrinti socialinio atstumo laikymąsi.

Norint gauti bendro pobūdžio rekomendacijų dėl fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos COVID‑19 krizės metu, rekomenduojame, kad nutukę žmonės laikytųsi kvalifikuotų SPS ir profesinių asociacijų rekomendacijų. 

Suprantame, kad pasaulinė  COVID‑19  pandemija veikia žmonių gyvenimą visame pasaulyje, įskaitant ir nutukusius žmones. Jei įtariami COVID‑19 simptomai, nutukusiems asmenims patariama laikytis PSO ir jų vietos valdžios institucijų pateiktų rekomendacijų.

Žmonės neturėtų nutraukti jokio jiems skiriamo gydymo (įskaitant vaistus nuo nutukimo) prieš tai nepasitarę su sveikatos priežiūros specialistu, vadovaudamiesi vietinių sveikatos priežiūros institucijų nurodymais.

Mūsų įsipareigojimas pacientams ir bendruomenėms, kuriose dirbame, lieka nepakitęs, o per šį precedento neturintį laiką mūsų dėmesys skiriamas mūsų darbuotojų ir pacientų sveikatai apsaugoti.

Visi turėtų vadovautis tomis pačiomis rekomendacijomis, kurias išleido valstybinės sveikatos apsaugos institucijos, kad sumažintų viruso poveikį, įskaitant dažną ir kruopštų rankų plovimąsi mažiausiai 20 sekundžių, tinkamą higieną ir kontaktų su sunegalavusiais žmonėmis vengimą. 

Mes ir toliau teiksime paramą pacientams visame pasaulyje. Šiuo metu nejaučiame jokių tiekimo problemų, o mūsų atsargų kiekis yra normalus. Esame gerai pasirengę tokioms situacijoms ir taikome saugojimo taisykles, užtikrinančias ilgalaikį tiekimą. Tai svarbu, nes mes rūpinamės gyvybiškai svarbiais vaistais, nuo kurių pacientai visame pasaulyje priklauso kiekvieną dieną.

Padėčiai pasaulyje keičiantis, mes siekiame užtikrinti, kad mūsų pacientai ir toliau  gautų jiems reikalingus vaistus.

„Novo Nordisk“ yra įsipareigojusi prisidėti prie pasaulinės sveikatos apsaugos ir laiku teiks paramą bei išteklius reaguojant į  COVID‑19.

Skaitykite šį puslapį, kuriame bus teikiama naujausia informacija.

Šiuo metu nėra duomenų, rodančių kokį nors poveikį mūsų vaistų (pvz., GLP-1 receptorių agonistų ar insulino) vartojimui, jei sergantieji diabetu ar nutukusieji užsikrečia COVID‑19.

Mūsų pacientų  sveikata ir gerovė per COVID‑19  sveikatos krizę yra visos mūsų veiklos pagrindas.

Esame įsipareigoję prisidėti prie pasaulinės sveikatos apsaugos ir laiku teiksime paramą bei išteklius reaguojant į  COVID‑19.

Skaitykite šį puslapį, kuriame bus teikiama naujausia informacija.

Tai yra bendrojo pobūdžio informacija apie ligą ir ji neturėtų būti suprantamas kaip medicininė  rekomendacija. Jei patiriate COVID‑19 simptomų arba turite klausimų,  dvejonių ar nuogąstavimų, turėtumėte kreiptis į gydytoją. Visada laikykitės  vietinių institucijų rekomendacijų.

Rengdami mūsų dažnai užduodamus klausimus sergantiesiems diabetu ir nutukimu, naudojomės šiais šaltiniais: