Kodėl daug žmonių negali naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis?

Milijonai diabetu ir retais kraujo sutrikimais sergančių žmonių negali gauti gyvybę gelbstinčių vaistų. Kai kuriais atvejais vaistai pernelyg brangiai kainuoja arba nuvykti pas gydytoją ar norint gauti receptą reikia vykti toli ir netekti darbo užmokesčio.          

Ekstremaliose situacijose nėra gydytojo, sveikatos priežiūros klinikos, į kurią būtų galima nuvykti, arba vaistų vaistinės lentynose.      

Žiauri tikrovė ta, kad šiuo metu gydoma tik maža dalis pacientų, o mes turime pašalinti šią spragą, kad žmonės galėtų už prieinamą kainą gauti mūsų gaminamų vaistų ir jiems reikalingą priežiūrą.     

Kliūtys yra sudėtingos ir jos įvairiose šalyse skiriasi, tačiau iš patirties žinome, kad pokyčiai yra galimi.        

Mūsų tikslas – suteikti prieigą prie mūsų turimų vaistų didesniam skaičiui diabetu, retomis kraujo ligomis ir retais endokrininės sistemos sutrikimais sergančių žmonių, tuo pat metu atsižvelgiant į skirtingus įperkamumo lygius.         

Nors visuomenės sveikatos institucijos turi mažai duomenų apie 1 tipo cukriniu diabetu sergančius vaikus, nepakeliama tiesa ta, kad daugelyje skurdžiausių pasaulio šalių tik labai maža jų dalis išgyvena pakankamai ilgai, kad juos būtų galima spėti užregistruoti.

208-iose klinikose iš 14-os mažų ir vidutinių pajamų šalių mūsų programa „Changing Diabetes®“ (kova su diabetu) užtikrina priežiūrą ir gyvybę gelbstintį insuliną 1 tipo diabetu sergantiems vaikams. Šiandien programa teikia medicininę priežiūrą, insuliną ir reikmenis daugiau nei 26 000 vaikų. Kitas mūsų tikslas – iki 2030 m. išplėsti programą, kad padėtume 100 000 vaikų.

Pirmiau pateiktame vaizdo įraše susipažinkite su 1 tipo superžvaigžde Bilguissa iš Gvinėjos. Bilguissa priklauso naujos kartos vaikams ir jauniems suaugusiesiems, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu Gvinėjoje.     Padedant vaikų klinikos programoje „Changing Diabetes®“ dirbantiems gydytojams ir slaugytojams, šiandien ji jautrios bendruomenės lyderė, turinti vilties, gebanti tinkamai valdyti savo diabetą ir vadovauti, bei įkvėpti jaunesnius kolegas.

Mažų ir vidutinių pajamų šalyse mes itin didelį dėmesį skiriame labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, sergantiems diabetu. Daugiau nei dviejuose trečdaliuose šalių, kuriose vykdome veiklą, esame įdiegę prieigos ir įperkamumo programas, padedančias pacientams, kuriems labiausiai reikia.   

Šiomis programomis siekiama atsakyti į sudėtingus klausimus, pvz.:

  • Kaip paskatinti daugiau pacientų dalyvauti įperkamumo programose?

  • Kaip sukurti insuliną, kurio nereikia vėsinti ir todėl jį galima nuvežti toliau?  

  • Kaip supaprastinti vaistų tiekimo grandines, kad sumažėtų kaina?  

Šiuos klausimus sprendžiame griežtai atsižvelgdami į pasiryžimą insuliną padaryti prieinamą visiems. Perskaitykite ir sužinokite daugiau apie mūsų įsipareigojimą suteikti įperkamus vaistus ir prieinamą pagalbą nuo diabeto.          

Mithila Hag Farin ir jos motina. Mitila gyvena Bangladeše ir serga 1 tipo diabetu.

Mes įsipareigojome, kad mūsų gaminių asortimente ir toliau būtų nebrangaus ir prieinamo insulino, todėl ir ateityje gaminsime žmogaus insuliną. Tai mūsų įsipareigojimas užtikrinantis insulino prieinamumą

Laikydamiesi savo strategijos „Nugalėti diabetą“, mažiname ribinę kainą mažų ir vidutinių pajamų šalims, tuo pačiu stengdamiesi išplėsti įperkamumo programas JAV ir kitose pasaulio šalyse.

Įperkamas insulinas mažų ir vidutinių pajamų šalyse

2001 metais pradėjome įgyvendinti naują politiką, skirtą sumažinti žmogaus insulino kainą vargingiausiose šalyse. Šiandien mūsų politika apima iš viso 76 šalis, trečdalį pasaulio diabetu sergančiųjų ir tam tikras humanitarines organizacijas.

Mūsų įsipareigojimai grindžiami šiais principais:

  • Mes ir toliau būsime pasaulyje pirmaujanti žemų kainų žmogaus insulino tiekėja.
  • Įsipareigojame dar ilgus metus žemos kainos žmogaus insulinu aprūpinti vargingiausias pasaulio dalis, įskaitant mažiausiai išsivysčiusias šalis (MIŠ), kaip apibrėžta JT, kitas Pasaulio banko apibrėžtas mažų pajamų šalis ir vidutinių pajamų šalis, kuriose didelei daliai mažas pajamas turinčių gyventojų nepakanka sveikatos apsaugos, ir tam tikras humanitarines organizacijas, kurių įsipareigojimas yra visuotinis.
  • Garantuosime ne didesnę kaip 3 Amerikos dolerių už vieną žmogaus insulino flakoną kainą.
  • Mes spręsime insulino paskirstymo ir sveikatos priežiūros pajėgumų iššūkius, kurie dažnai neleidžia nebrangiam insulinui pasiekti labiausiai pažeidžiamų žmonių.
Saba Samuel ir jo motina. Saba gyvena Etiopijoje ir serga 1 tipo diabetu.

„Novo Nordisk” indėlis, skatinantis galimybę gauti gydymą, yra nuolatinis ir ilgalaikis finansinis įsipareigojimas Pasaulio diabeto fondui.   

Pasaulio diabeto fondą įkūrė „Novo Nordisk“ 2002 m. kaip nepriklausomą organizaciją, skirtą diabeto prevencijai ir gydymui besivystančiose šalyse. Fondas remia tvarias partnerystes ir padeda kitiems daryti daugiau.

Mūsų dabartinis įsipareigojimas yra iki 2024 metų fondui skirti 1,69 milijardo daniškų kronų (277 milijonai dolerių).

Sužinokite daugiau apie  Pasaulio diabeto fondą.

Kai kuriose šalyse hemofilija sergantys žmonės gali neturėti galimybės savo hemofilijos vaistų laikyti namuose. Pavyzdžiui, per COVID‑19 krizę dauguma pacientų negalėjo atvykti į ligonines gydytis.     

Kai reta kraujo liga sergantys žmonės susiduria su tokiomis aplinkybėmis, dirbame su vietos sveikatos priežiūros institucijomis ir organizacijomis partnerėmis, kad suteiktume finansinę paramą vaistams ir gydymo priemonėms pristatyti į namus.   

Siekiant užtikrinti aiškius ir skaidrius santykius, mūsų iniciatyvos yra rengiamos bendraujant su atsakingomis institucijomis, tikslu užtikrinti pacientų mokymą, vaistų laikymą ir pristatymą.      

Sužinokite daugiau apie mūsų fondą, padedantį hemofilija sergantiems žmonėms gauti priežiūros paslaugas.   

„Novo Nordisk“ hemofilijos fondas yra dotacijų skyrimo ne pelno organizacija, siekianti pagerinti hemofilija ir retaisiais kraujavimo sutrikimais sergančių žmonių priežiūrą besivystančiose ir naujai susikūrusiose šalyse.

Hemofilija yra paveldimas kraujavimo sutrikimas, pasireiškiantis vienam iš 10 000 žmonių. Kadangi trys iš keturių hemofilija sergančių žmonių gyvena besivystančiame pasaulyje, reikia skubiai užtikrinti, kad jie galėtų būti diagnozuoti ir jiems būtų suteikta priežiūra.    

Sužinokite daugiau apie  „Novo Nordisk“ hemofilijos fondą