Yra daug priežasčių, kodėl lėtinių ligų, tokių kaip 2 tipo cukrinis diabetas ir nutukimas, jau kelis dešimtmečius daugėja. Kai kurias jų sukelia rizikos veiksniai, kurių negalima išvengti, pvz., genetika ir paprastas faktas, kad dabar žmonės gyvena ilgiau.

Nedarant nieko, kad šis augimas būtų sustabdytas, didės kenčiančių žmonių skaičius ir išlaidos sveikatos priežiūrai. Mūsų klientai yra sveikatos apsaugos sistemos ir mūsų vaistus vartojantys žmonės. Jei nedarysime nieko, kad užkirstume kelią lėtinėms ligoms, nesilaikysime savo, kaip bendrovės, vertybių ir nepuoselėsime tvaraus verslo.

Tačiau yra sričių, kuriose profilaktiniai veiksmai gali turėti teigiamą poveikį. Urbanizacijos, socialinės ir ekonominės nelygybės, didėjimas, mažiau aktyvus gyvenimo būdas ir prastesnė mityba dažnai yra pagrindinės priežastys, dėl kurių vis daugiau žmonių diagnozuojamas 2 tipo diabetas ir nutukimas.

Norime ištiesinti 2 tipo diabeto ir nutukimo dažnėjimo kreivę. Nėra abejonės, kad svarbiausia yra prevencija.

Skaitykite toliau ir sužinokite , ką darome lėtinių ligų prevencijos srityje.

Du iš trijų 2 tipo diabetu sergančių žmonių gyvena miestuose. Miesto zonų projektavimas, statyba ir eksploatavimas keičia mūsų gyvenimo būdą, o kai kuriais atvejais didina mūsų tikimybę susirgti įvairiomis sunkiomis lėtinėmis ligomis.

Daugiau nei 45 miestuose visame pasaulyje atkreipiame dėmesį į sunkias lėtines ligas kaip į kritinę sveikatos problemą miestuose. Dirbame su pasauliniais partneriais, siekdami patobulinti tyrimų ir informavimo strategiją, kad parengtume intervencijas, kurios turėtų reikšmingą poveikį lėtinėms ligoms.

Norėdami sužinoti daugiau, žiūrėkite čia: Sveikatai palankūs miestai.

Pasaulyje antsvorio turi 40 milijonų jaunesnių nei penkerių metų amžiaus vaikų. Tai jiems kelia riziką ankstyvame amžiuje susirgti 2 tipo cukriniu diabetu ir yra ryškus nutukimo suaugus pranašas.   

Šie vaikai taip pat gali susidurti su iššūkiais išnaudodami visas savo galimybes. Antsvoris gali prisidėti prie stigmatizacijos, prastos socializacijos ir emocinių sunkumų, o kai kuriais atvejais ir prie prastesnio išsilavinimo.

Kartu su UNICEF stengiamės užkirsti kelią vaikų antsvoriui ir nutukimui. Pradedant nuo Meksikos ir Kolumbijos vis plačiau regione ir pasaulyje besireiškianti partnerystė siekia pakeisti nuomonę, susijusią su antsvorio ir nutukimo prevencija, sutelkiant dėmesį nebe į asmeninę atsakomybę, o į poreikį keisti nutukimą skatinančią aplinką.

Manome, kad kiekvienas vaikas turėtų turėti galimybę sveikai augti kintančiame pasaulyje ir išnaudoti visas galimybes. 

Apsilankykite UNICEF interneto svetainėje ir sužinokite, kas daroma  pasaulio  vaikų  sveikatos būklei pagerinti.