Nutukimo priežastys gali atrodyti akivaizdžios. Jei asmuo suvartoja daugiau kalorijų nei reikia, jis priauga svorio. Tačiau tikrasis paaiškinimas nėra toks paprastas. Ir tai yra daugiau nei vien svoris.

Nutukimas yra sudėtinga lėtinė liga, todėl svorio metimas – tai ne tik valgymo mažiau ir judėjimo klausimas. Iš tiesų nutukimą gali lemti genetika, fiziologija, aplinka, darbas ir švietimas bei tai, kas vyksta smegenyse.

Būtina suprasti šiuos veiksnius, nes nutukimas yra susijęs su kitomis ligomis, įskaitant 2 tipo diabetą, širdies ligą ir tam tikrų rūšių vėžį. Jau nekalbant apie gėdą ir nepalankų požiūrį, nuo kurių kasdien kenčia milijonai žmonių.

Tačiau tinkamai rūpindamiesi nutukę žmonės gali pasiekti tvarų svorio sumažėjimą, kuris tikrai naudingas jų sveikatai.

Nutukimą veikia daug veiksnių – tiek organizmo viduje, tiek išorėje. Asmuo gali gimti su polinkiu pilnėti. Lygiai taip pat, kaip gimstama tam tikros spalvos akimis.

Dar yra ir fiziologinis aspektas. Kai žmogus valgo, hormonų signalai iš skrandžio ir žarnyno virsta sumažėjusio alkio ir padidėjusio sotumo jausmais. Tai padeda kontroliuoti maisto suvartojimą.

Metant svorį hormonų lygis gali pasikeisti, bandydamas atgauti prarastą svorį, todėl tyrimai rodo, kad tik maždaug trečdalis žmonių sėkmingai išlaiko svorį po sulieknėjimo.

Svorio didėjimą gali lemti ir daugelis žmogaus bendros savijautos, aplinkos ir gyvenimo būdo aspektų. Tai kur žmogus gyvena ir jį supanti kultūra taip pat gali turėti poveikį nutukimo atsiradimo rizikai.

Taigi, nors daugelis nutukusių žmonių mano, kad jie turėtų sugebėti patys kontroliuoti savo svorį, tai nėra taip paprasta. 

Kad suprastume nutukimą, turime suprasti, kas vyksta mūsų smegenyse. Panašu, kad mūsų kūnas labai stengiasi išsaugoti tas papildomas kalorijas; taip yra greičiausiai dėl to, kad tūkstančius metų tai buvo pagrindinis išgyvenimo mechanizmas.

Todėl nutukusiems žmonėms taip sunku numesti svorį. Jų kūnai užprogramuoti taip, kad jie vėl grįžtų prie buvusio svorio. Smegenyse yra tarsi jungiklis, kuris trikdo žmogaus energijos sąnaudas, kol jis vėl atgauna prarastus kilogramus.

Stengiamės tiksliai nustatyti, kur smegenyse yra tas jungiklis ir išsiaiškinti, ar juo gali pasinaudoti mūsų vaistai. Taigi, vieną dieną mes galime padėti nutukusiems žmonėms “pastatyti” savo svorį į naują, sveikesnį atskaitos tašką.

Jeigu mums pasisektų, galėtume padėti milijonams nutukusių žmonių.

Siekiame tapti pagrindine nutukimo mokslines priežastis išmanančia jėga.

Mes skiriame daug dėmesio natūraliam GLP-1 hormonui. Vis daugiau atskleidžiame apie šio natūralaus hormono vaidmenį, kuris, regis, padeda pasiekti sėkmingą svorio mažėjimą. Pavyzdžiui, pavalgius GLP-1 molekulės organizme veikia alkio jausmą.

Keletą metų mokslininkai tyrė kaip GLP-1 molekulės veikia apetito slopinimą ir kaip GLP-1 gali paskatinti ilgalaikį svorio mažinimą.

Šiuo metu tiriame šias sritis:

  • Svorio sumažinimas 20 %
  • Nauda širdžiai ir kraujagyslėms