1 tipo diabetas yra liga visam gyvenimui, sutrikdanti organizmo gebėjimą gliukozę iš maisto paversti į energiją. Daugeliu atvejų 1 tipo diabetas atsiranda jauname amžiuje ir dažnai diagnozuojamas vaikystėje.

Liga prasideda, kai imuninė sistema puola kasos ląsteles, kurios gamina insuliną – hormoną, padedantį gliukozę paversti organizmo ląstelėms skirta energija. Be kasdienių insulino injekcijų 1 tipo diabetu sergantys žmonės neišgyventų.

Remdamiesi beveik 100 metų vaistų diabetu sergantiems žmonėms kūrimo ir gamybos patirtimi mūsų mokslininkai tyrimais siekia pažangos, kad sumažintų insulino injekcijų, reikalingų gerai glikemijos kontrolei palaikyti, skaičių ir išvengtų mažo gliukozės kiekio kraujyje (hipoglikemijos) epizodų.

Mūsų galutinis tikslas yra išgydyti 1 tipo diabetą. Vykdome regeneracinės medicinos, pvz., kamieninių ląstelių terapijos, kuri vieną dieną gali būti naudojama kaip vaistas nuo 1 tipo diabeto, tyrimus.

Tikslinio gliukozės kiekio kraujyje palaikymas padeda apsaugoti kūno organus nuo pažeidimų. Jis taip pat 1 tipo diabetu sergančius pacientus apsaugo nuo hipoglikemijos.

Insulino terapija siekiama kiek įmanoma labiau priartėti prie tokio natūralaus insulino atsako, koks yra diabetu nesergančių žmonių organizme. Tai gali padėti 1 tipo diabetu sergantiems pacientams išlaikyti siektiną gliukozės kiekį kraujyje.

Kuo insulino terapija tampa artimesnė natūraliam organizmo atsakui, tuo gliukozės kiekis geriau subalansuojamas kraujyje.

Gydymas insulinu gerokai patobulėjo, o su kiekvienu patobulėjimu priartėjame prie natūralaus insulino atsako. Svarbiausia, kad ši pažanga padėjo 1 tipo diabetu sergantiems žmonėms įveikti tam tikrus su ligos gydymu ir gyvenimu susijusius nepatogumus.

Vienas iš didžiausių mūsų siekių yra sukurti vadinamuosius „ išmaniuosius insulinus“, kurie pašalins hipoglikemijos reiškinius. Tai bus kitas didelis 1 tipo diabeto gydymo pasiekimas. Mes dalijamės šiais užmojais su daugeliu diabeto tyrimų bendruomenės partnerių ir glaudžiai su jais bendradarbiaujame siekdami bendro tikslo – pašalinti hipoglikemiją.

Vis artėjame prie vaistų nuo 1 tipo diabeto suradimo.

Kartu su pirmaujančiais tyrimų universitetais visame pasaulyje mes sugebėjome kamienines ląsteles paversti jautriomis gliukozei insuliną išskiriančiomis beta ląstelėmis – tokiomis, kokias gamina sveiko žmogaus kasa. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad šios transformuotos kamieninės ląsteles sėkmingai išgydė 1 tipo diabetu sergančias peles.

Mes padarėme reikšmingų žingsnių į priekį ir toliau sprendžiame likusius iššūkius. Laimei, esame ne vieni. Mokslinėje bendruomenėje turime tvirtą kamieninių ląstelių mokslinių tyrimų tinklą, kuris kiekvieną dieną vis stiprėja.

Tai tik laiko klausimas, kada toks bendradarbiavimas padės išgydyti milijonus žmonių, sergančių 1 tipo diabetu.

1 tipo diabeto iliustracija – dvi rankos, tabletės ir kraujo tyrimas.

Gydymas insulinu turi būti kuo paprastesnis ir tai visada buvo mūsų filosofija. Nuo geresnių gydymo būdų iki skaitmeninių sprendimų, siekiame palengvinti gyvenimo su lėtine liga naštą ir patenkinti įvairius milijonų žmonių, sergančių 1 tipo diabetu, poreikius.

Šiuo metu tiriame šias 1 tipo diabeto sritis:

  • Į gliukozę reaguojantys insulinai
  • Prijungtieji insulino vartojimo įtaisai
  • Gydymas kamieninėmis ląstelėmis

Derindami lėtinėmis ligomis sergančių žmonių atsiliepimus su mūsų moksline patirtimi ir inžinerijos įgūdžiais, galime ir toliau išradinėti bei tobulinti naujoviškus insulinus ir vartojimo sistemas.